10 סיבות מדוע פאזלים טובים לילדים

הרכבת פאזלים לילדים

מה היינו עושים בחודשים האחרונים בלי פאזלים! למזלנו, רבות מחנויות הפאזלים מספקות אפשרויות נוספות ישירות לדלת שלך וזה בהחלט שירות שניצלנו

פאזלים מהנים אבל הם גם כלי למידה חשוב שניתן להשתמש בו כדי לשפר את התפתחות הילד. המרכיב העיקרי הוא בבחירת פאזלים המתאימים לגיל. אפשרו לילדים שלכם להתחיל עם פאזלים כמו קווי מתאר של צורות בסיסיות, וככל שהם גדלים, תוכלו להציג בהדרגה גרסאות מורכבות יותר עם כמה מאות חלקים מדמויות דיסני או ספר האהובות עליהם. בני הנוער שלי לא אוהבים יותר מאשר להשתלט על שולחן האוכל עם אלפי חלקי פאזל וליצור יצירת מופת במשך כמה ימים, ללא ספק סגירת נגיף קורונה מובילה בעבר בביתנו.

לדברי פסיכולוגים, מתן אפשרות לילד לתמרן את העולם סביבו משפר את התפתחות המוח שלו. פאזלים מאפשרים את זה. לכן, נסו להעסיק את ילדיכם בחידות ותופתעו לגלות כמה מהר הם "יגדלו" מגילם.

פאזלים כגון פאזלים ומשחקי לוח מעץ טובים לא רק לפיתוח המוח של ילדכם אלא גם לא יקרים. הם עוזרים לילדכם לקחת קצת זמן מהטלוויזיה, הטאבלטים והמחשבים, ולהשאיר את מוחו עסוק במקור בריא של בידור לכמה שעות. הם מאתגרים את מוחותיהם הצעירים תוך שהם עוזרים להם להירגע. הם גם ניתנים לשימוש חוזר כך שילדים יכולים לשמור אותם לשחק שוב ושוב או להחליף אותם עם חברים. לאחרונה מצאנו פאזלים שהילדים שלי עשו בגיל שנתיים ומעלה, וזו הייתה הליכה נפלאה במסלול הזיכרון כשאנחנו יושבים יחד ועושים אותם עכשיו כשכולנו מרותקים לבתים שלנו.

בואו נסתכל כיצד עידוד ילדיכם לעשות פאזלים יכול לעזור להתפתחות הילד המוקדמת.

1 – תיאום עין-יד

פאזלים מעודדים ילדים לפתח את תיאום עין-יד שלהם. היכולת לתאם את מה שהעין רואה, המוח רוצה לעשות ומה שהידיים יכולות להשיג דורשת הרבה תרגול. ילדים לומדים לפתח מערכת יחסים בין העיניים, הידיים והמוח שלהם. ילדים גם מדמיינים כיצד הפאזל אמור להיראות כאשר הוא הושלם והידיים והעיניים שלהם פועלות יחד כדי להשיג את המטרה הסופית.

2 – מוטוריקה עדינה

פאזלים עוזרים לילדים לשפר את מיומנויות המוטוריקה העדינה והגסה שלהם. הם מפתחים כוח בשרירי האצבעות שלהם כדי שיוכלו לתפוס דברים ולהחזיק בהם. זה מביא ליכולת להחזיק בעפרונות ועפרונות. פאזלים מציעים דרך מהנה לתרגל מיומנות זו תוך עידוד עצמאות.

3 – זיכרון ומיומנויות קוגניטיביות

פאזלים לילדים נותנים הזדמנות להשתמש בכישורי חשיבה, דדוקציה והיגיון ניתנים להסתגלות כשהם מבינים כיצד להרכיב את הפאזל. העובדה שהם צריכים לזכור צורות ודפוסים, עוזרת לפתח את שימור הזיכרון שלהם (גם לא דבר רע להורים כשהם מזדקנים!)

לכן, אתה יכול להשתמש בחידות כמו סגירת הקופסה, כדי לפתח או לשפר מיומנויות קוגניטיביות ולהשיג את היכולת לחשוב בצורה מופשטת. כאשר ילדים רואים חלל ריק שבו עשוי להתאים חלק פאזל, הם צריכים להבין איזה סוג של צורה אם צריך כדי למלא את החלל הזה. פאזלים משמשים לעתים קרובות גם כאשר עובדים עם ילדים אוטיסטים ככלי משחקי לעידוד דיבור והתפתחות קוגניטיבית.

4 – פתרון בעיות ותיקון עצמי

פתרון בעיות דורש יצירתיות וסבלנות. חידות עוסקות בעיקר במציאת דרכים שונות לפתור בעיות. הם מכריחים ילד לחשוב בביקורתיות כדי למצוא את החלקים הנכונים כמו בפאזלים, אין קיצורי דרך. אם חלק לא מתאים, אין שום דבר שהם יכולים לעשות כדי לרמות. הם הופכים מודעים כיצד לתקן את עצמם, אם היצירה לא מתאימה לחלל מסוים הם צריכים לעצור ולהבין היכן היצירה המסוימת הזו צריכה להתאים. הפעולה של מניפולציה של כל חלק, הפיכתו ובדיקת ההתאמה היא תרגיל נהדר בפתרון בעיות.

5 – שיפור ריכוז וסבלנות

השלמת פאזל דורשת מהילדים להתמקד לפרקי זמן ארוכים. הם צריכים לקחת את הזמן כדי לראות איך חלקים שונים יתאימו וזה מפתח כישורי ריכוז וכישורי סבלנות ששניהם שימושיים בהמשך החיים. הזכירו להם שהשלמת פאזל מההתחלה ועד הסוף לא תמיד קלה בניסיון הראשון, ייתכן שהם יצטרכו לחזור על זה כמה פעמים לפני שימצאו את ההתאמה הנכונה לכל החלקים.

6 – יעדים ומטרות

ייתכן שילדך יצטרך להגדיר כמה אסטרטגיות שונות כדי לעזור לו להשלים פאזל. ילדים לומדים לקטלג ולארגן חלקים לצבעים וצורות ספציפיות על מנת להכין תוכנית כיצד להתחיל או להשלים את הפאזל. הם לומדים כי בעקבות התוכנית הזו, התארגנות תעזור להם לעמוד ביעד הסופי שלהם שהוא השלמת הפאזל.

7 – זיהוי צורות

זיהוי צורות הוא חלק חשוב בהתפתחות לילדים. פאזלים עוזרים לילדכם לזהות ולהבחין בצורות שונות. חידות פסיפס מעודדות דמיון ויצירתיות והצורות השונות מעוררות תאי מוח ומעודדות עניין ממושך כאשר מסדרים גדלים וצורות רבות ושונות בעיצובים אינסופיים.

8 – ללמוד דברים חדשים

פאזלים יכולים להיות כלי רב ערך עבור ילדכם ללמוד דברים חדשים. יש פאזלים של מספרים, אותיות, מפות ועוד. כל אחד מהם עלול לגרום לילדכם לפתח עניין חדש. אם אתה רוצה שילדך ילמד דברים חדשים, חידות יעזרו.

9 – כישורים חברתיים

משחק פאזלים הוא דרך מצוינת עבורך להתחבר לילדים שלך וליהנות לבלות עם אחיהם או חבריהם. עבודה משותפת להשלמת פאזל מקדמת עבודת צוות כשהילדים מגלים אסטרטגיות להשלמת הפאזל ביחד. הם עשויים לעזור אחד לשני דרך התסכול ולעסוק בשיחות. זוהי דרך מצוינת להתחבר ולבנות חברויות כשהם מתחלפים ועוזרים אחד לשני.

10 – הערכה עצמית

השלמת פאזל עוזרת לבנות את הביטחון העצמי של הילד. זה עשוי לעודד אותם להתמודד עם אתגרים אחרים. תחושת הגאווה וההישג ברגע שהחידה נפתרה גורמת לילדים להרגיש תחושת הישג שמגבירה את העצמאות. פאזלים הם שיעור טוב לילדים שמאמץ עוזר להשיג מטרות. אני עדיין זוכר את ההרגשה הנהדרת של סוף סוף לסיים פאזל של 200 חלקים ביום גשום ולהיות מוכן להתמודד עם אתגר גדול יותר.

ניווט מהיר בכתבה